Aromaterapeutická masáž s vysokovivračními esencemi

 

O působení účinných látek éterických olejů na fyzické úrovni se toho ví již relativně dost. Na těchto účincích je postaveno jejich použití při určité diagnóze nebo potížích. Méně probádanou oblastí je působení éterických olejů na energetické tělo člověka.

 

Každá rostlina má určitou vibraci a stejně tak éterický olej nese vibraci rostliny, ze které byl získán. Tato vibrace souvisí s jeho kvalitou – olej získaný z plně zralé kvalitní a zdravé čerstvé suroviny má mnohonásobně vyšší vibrace než olej získaný z materiálu seschlého nebo v počínající fázi tlení.

I když si to sami ani neuvědomujeme, tak vibrace rostlin často intuitivně využíváme například při pobytu v přírodě. Proto se senzitivní lidé chodí např. ,,dobíjet" do lesa.

 

Jak tyto vibrace éterických olejů fungují?

 

Když je tělo rozmasírované a zatuhlá místa se povolí, tak kromě fyzického uvolnění můžeme vnímat i uvolnění v jemnohmotné úrovni. Toto uvolnění se projevuje tak, že se po masáži cítíte dobře i po psychické stránce. 

Taková masáž Vás dokáže zbavit špatné nálady, únavy, podrážděnosti. Vnímáte více radosti a máte pocit lehkosti.

Při výběru olejů pro Vaši masáž vycházím ze znalosti holistické aromaterapie, ale konečný výběr je vždy na Vaší intuici.

Na pomoc můžeme přizvat i aromaterapeutické karty.

 

Pro alespoň malou orientaci:

Pro propojení se svými emocemi pomáhaji obecně citrusové esence - pomeranč, mandarinka, bergamot.

Pokud pracujete duševně a potřebujete odlehčit své hlavě je výborná mandarinka zelená.

Pokud patříte k těm, kteří mají rádi vše pod kontrolou a jakékoliv změny plánů Vám působí velký stres, tak pro Vás je vhodný bergamot s pomerančem.

Pro uvolnění krční čakry se hodí fenykl a levandule. Levandule pačkoliv působí fyzicky na zklidnění, tak emocionálně povzbuzuje přecitlivělé a nesmělé duše.

Fenykl podporuje schopnost vyjádřit se a prosadit se v komunikaci.

Ztrácíte-li pod tíhou myšlenek pevnou půdu pod nohama, je výborný vetiver. Výborně uzemňuje též cedr, santal nebo pačuli.

Pro ty, co mají bohaté emotivní prožitky, ne tak korigované rozumovou složkou bytosti se hodí vanilka.

Meditace bazalka

Pro stabilizaci mocí, harmonizaci všech čaker - elemi.

Ylang ylang esence vztahů - harmonizuje mužskou a ženskou energii.

Cistus ladanifera - tento olej se v Egyptě se používal u faraonů pro jejich nádhernou a jedinečnou auru osobnosti, přidávali si jej do vousů. Byla nalezena i v archeologických nálezech u mumií. Cistus esenciální olej je považován za jeden z dávných duchovních olejů s historií, používá se obdobně i jako kadidlo - pomůcka k meditaci a centrování.

Jasmín el Fell (arabský jasmín) - potřebujete-li se naučit trpělivosti.