Čakrová masáž

Čakry si můžeme představit jako točící se kola. Jednotlivé čakry se otáčí různým směrem určitou rychlostí a pokud jsou v harmonii, umožňují správné proudění energie z těla ven i dovnitř. Hlavních nejznámějších energetických center máme sedm v ose páteře od kostrče až po temeno hlavy. Celkem je jich podle budhistického a hinduistického učení na dalších částech těla okolo 80ti tisíc.

Každá čakra má vliv na určitou oblast našeho života od a všechny dohromady skládají naši osobnost. Pokud je některá zpomalená nebo se dokonce vůbec netočí, pak v dané oblasti cítíme nějaký diskomfort. Tyto blokace bývají způsobeny našimi zkušenostmi, zraněními, zklamáním, negativními vlivy okolí. To se může projevit například nemocí, ale i psychickými problémy. Můžeme se v nějaké oblasti života stále cyklit, přitahovat si stále dokola stejné problémy a situace, ve kterých se necítíme dobře.

Každá čakra vibruje na určité frekvenci. Tyto frekvence lze pomocí moderní přístrojů dnes i změřit. Zablokovaná čakra neumožňuje energii plynule proudit.

Vibraci čaker je ale možné zvýšit různými metodami. Například hudbou, tancem, pomocí barev, které odpovídají jednotlivým čakrám, pomocí esenciálních olejů (moderní aromaterapie též dokáže pomocí přístrojů změřit frekvence jednotlivých rostlin) a v neposlední řadě se používají i polodrahokamy, které působí jak barvou, tak i svou vibrací.

U čakrové masáže používáme kombinaci hudby, speciální čakrové oleje (což jsou směsi esenciálních olejů namíchané tak, aby harmonizovaly jednotlivé čakry) a přikládáním polodrahokamů na jednotlivé čakry v průběhu masáže.