Citron

 

Jiskrná energie citronu dokáže celkově pročistit organismus zanesený jedy, stejně jako mysl zahlcenou zmatky. Je jedním z nejúčinnějších olejů na stimulaci lymfatického systému, čištění a detoxikaci. Rozpouští usazeniny - celulitida, obezita, žlučníkové a močové kameny. Éterický olej citron má vzácnou schopnost stimulovat činnost bílých krvinek, čímž posiluje obranyschopnost organizmu.

Prospěšný je při vysokém obsahu cholesterolu v krvi a arteroskleróze. Odstraňuje horkost a škodlivé látky z překrvených a přepracovaných jater, čímž navíc zbavuje nevolnosti, bolesti hlavy, podrážděnosti a nespavosti. Posiluje slinivku a slezinu, čistí žaludek a střeva - vředy, pálení žáhy. Zlepšuje cirkulaci krve a pevnost cév, takže může posloužit při léčbě křečových žil, hemoroidů a krvácivosti z nosu

Rovněž prospívá lidem s vysokým krevním tlakem. Antivirové účinky citronového oleje jsou užitečné při nachlazení a chřipce. Svou svěží, kyselou vůní zostřuje soustředění vědomí. Je jedním z nejvíce očišťujících olejů pro intelekt. Používají jej lidé, jejichž soustředěnost je otupělá a mdlá.

Citron pomáhá maximalizovat schopnost učit se a pamatovat si - zvláště podrobnosti a číselné údaje. Uklidňuje, ulehčuje a osvěžuje, rozptyluje zmatek a mírní starosti. Redukuje duševní přehlcenost a tím zachraňuje mysl zatíženou problémy, rozhodováním a překážkami. Má schopnost povznést a vyčistit nejen intelekt, ale i srdce a mysl. Rozptýlením a ochlazením emocionálního zmatku a pochybností dokáže vyvolat větší víru a jistotu. Citron "otevírá srdce" - zmírňuje obavy z emocionální angažovanosti a ztráty sebe sama v jiné osobě.

PŘI SLUNEČNÍM ZÁŘENÍ MŮŽE TATO SILICE PŮSOBIT FOTOTOXICKY.