Hygiena

Milé klientky, ČISTOTA, HYGIENA, DESINFEKCE... slova, která v současné době slyšíme od rána do večera.

Doba coronavirová sebou přinesla zvýšené nároky na hygienu. Myslím si, že by vás jistě mohlo zajímat, jak je to s hygienou v našem v salonu a proto jsem pro vás napsala článek o tom jak to u nás funguje.

Služby, které u nás v salonu nabízíme patří mezi tzv.epidemiologicky závažné činnosti a pro takováto pracoviště je naprostým základem dodržování přesných hygienických protokolů. Abychom vůbec mohli začít tuto práci vykonávat, tak první kdo nám k tomu uděluje svolení je hygienická stanice. Každý postup, který provádíme je vždy schválen hygienou dle provozního řádu. Stejně tak je schválena každá pomůcka či přístroj, které používáme. Ke každému ošetření je vždy vypracován i způsob desinfekce. Toto má každý salon, který nabízí osobní služby a tyto postupy jsou pravidelně kontrolovány.

Udržování pracoviště v čistotě je tedy pro nás dennodenní rutinou. V současné době hrozící epidemie jsme ještě navíc četnost desinfekce zvýšily. Což se týká například desinfekce platebního terminálu po každém použití apod. Desinfekce klik, vypínačů a dalších předmětů, ktrerých se během dne někdo dotkne.

 

 

HYGIENICKÉ POSTUPY PŘI MASÁŽI

Pro každého klienta je vždy připravené čisté lehátko. Pro každého klienta je k dispozici maximální ručníkový servis. Velká osuška na lehátko, ručník nebo prostěradlo na přikrytí, ručník pod obličej a pro dámy navíc ručník na zakrytí poprsí. Je-li potřeba máme k dispozici jednorázové prádlo.

Otvor masážního lehátka pro obličej dezinfikujeme sprejem Incidur.

Mytí rukou antibakteriálním mýdlem  je naprostá samozřejmost nejen před masáží, ale je-li třeba i v průběhu masáže.( Například kombinujeme-li masáž nohou s masáží hlavy nebo obličeje.)

Masážní pomůcky jako jsou baňky a lávové kameny jsou pro klienta vždy připravené dezinfikované. Dezinfikujeme ponořením do lázně Dezipur. Spektrální účinnost: A B T M - baktericidní, fungicidní, virucidní, tuberkulocidní A (usmrcení vegetativních forem bakterií a mikroskopických hub) B (virucidní účinnost na široké spektrum virů, včetně malých neobalených virů) T (usmrcení mykobakterií komplexu M. tuberculosis) M (usmrcení potenciálně patogenních mykobakterií)

Veškeré použité prádlo se okamžitě odkládá do vyhrazeného koše.

HYGIENICKÉ POSTUPY PŘI KOSMETICE

Pro každou klientku je vždy připravené ,,ustlané" lehátko. Velká osuška, ručník pod hlavou, čelenka, malý ručníček, paero na převlečení, ručník na zábal rukou a několik obličejových ručníků připravených na smývání produktů v hot cabi ( Speciální ohřívač, do kterého se dávají ohřívat  komprese až na 80 stupňů. Ohřívač současně působí jako UV sterilizátor.)

U aknózní pleti používáme jednorázové kosmetické tampony.

Veškeré produkty v kabině jsou opatřeny dávkovačem, aby nedocházelo ke kontaminaci rukama. Ampule s aktivními látkami se otevírají bezprostředně před aplikací, jsou na jedno použití.

Veškeré pomůcky, které používáme při ošetření jsou čisté a dezinfikované, např. štětce k nanášení produktů, aplikátory na barvení oboří a řas, skleněné a plastové misky, pinzety, expresory atd.

Při barvení a epilaci používáme jednorázové tampony a vatové tyčinky.

K epilaci používáme australské vosky Lycon, které je jako jediné na trhu možné v ohřívači převařit a zničit tak případné bakterie ve vosku. K nanášení vosku používáme jednorázové dřevěné špachličky.

PRÁDLO

Veškeré prádlo máme ze 100% ní bavlny. Denně se pere na vysokou teplotu 60-95 stupňů. Ručníky na obličej pereme v samostatném cyklu na 95 stupňů. Prádlo sušíme v sušičce. Prostěradla navíc žehlíme na vysokou teplotu.

 

 

Samozřejmě vyžaduje-li to situace, máme k dispozici ochranné rukavice, sterilní roušky, další jednorázový materiál jako jednorázová prostěradla, ubrousky a pod.

Jakékoli dotazy rády zodpovíme, naším přáním je, abyste se u nás cítily nejen dobře, ale i bezpečně.