Jak probíhá epilace?

Epilace nebo depilace?

Epilace je semi-permanentní odstranění chloupku i s kořínkem. Kdežto depilace je seříznutí chloupku na povrchu pokožky.

Pro co nejkvalitnější epilaci Vám doporučuji, aby chloupky nebyly kratší než 0,5 cm (což obnáší neholit se cca 10-12 dní). Voskem Lycojet lze odstraňovat i kratší chloupky (1-2 mm) - ale pro nejlepší efekt dopručuji, aby Vám dorostlo co nejvíce chloupků. Jinak za týden uvidíte nové - které měly opožděný růst. Zároveň by ale chloupky neměly být delší než 1cm, protože v takovém případě je nanášení vosku nepříjemné, protože vosk za dlouhé chloupky příliš tahá. Hodně dlouhé chloupky je proto nutné zkrátit.

Jak dlouho Vám epilace vydrží?

Každý máme jinou genetickou výbavu - jinou barvu, hustotu a sílu chloupků. Stejně tak se každému tvoří nová vlasová cibulka jinak dlouho. Proto nelze dopředu říci, jak dlouho Vám vydrží zcela hladké oholení. Zpravidla to bývá 3 až 8 týdnů. Při pravidelné epilaci, ale rostou chloupky slabší a mnohem pomaleji. Vlasové cibulky je možné oslabit natolik, že chloupky přestanou růst úplně.

Záleží také na tom, jestli byly chloupky do teď epilovány (trhány) či depilovány (holeny).

Při holení máme to štěstí, že vezmu všechny chloupky najednou, ale stupeň bolestivosti může být napoprvé vyšší, než při dalším opakovaném ošetření (kdy chloupky byly holeny minimálně nebo vůbec). Chloupek po vytržení roste slabší, a těm šťastnějším časem přestane růst úplně.

Pokud si chloupky trháte např. epilačním strojkem, tak budete mít různou růstovou fázi. Efekt bude dokonalý po ošetření, ale do týdne můžete najít chloupky nové - které měly pomalejší růst. Doporučuji nějakou dobu se doma neepilovat (cca 3týdny) a místo toho chloupky radši 1x oholit. Při epilaci jich pak budu moci odstranit co nejvěší množství.

Bezprostředně po epilaci nedoporučuji koupání v chlorované vodě, saunu a slunění. Po epilaci jsou folikuly otevřené a trvá jim cca 24 hodin, než se uzavřou. Proto v následujících cca 12ti hodinách omezte použití např. parfému, deodorantu, antiperspirantu..atd. , mohly by Vám způsobit alergickou reakci. 

Pokud musíte na slunce, je nutné použít krém na opalování s vysokým ochranným faktorem.

Že po epilaci zůstanou na pokožce červené tečky je normální - je to reakce na mechanické vytržení chloupku. Pokud byly chloupky do té doby pouze holeny, tato reakce se objeví určitě. Ale zmizí do druhého dne. Pokožka může být na dotek mírně citlivá.

V růstové fázi chloupku můžete občas pocítit svědění. Vzpřimovače chloupků chloupky postavily "špičkami" nahoru, ale chloupek zatím neprorazil svrchní vrstvičku kůže. V této fázi je doporučuji provádět peeling a používat sérum na zarůstání chloupků, které kůži zjemňuje a tak nenutí chloupek změnit směr růstu. Zabráníte tak zarůstání chloupků.

Jak probíhá epilace v salonu?

Epilace podléhá přísným hygienickým pravidlům:

Po celý čas epilace pracuji s jednorázovými rukavicemi a používám jednorázové špachtle. Každé místo se před epilací ošetřuje speciálním tonikem, které epilovanou oblast vydezinfikuje a zbaví nečistot. Při depilaci třísel je pro Vás k dispozici jednorázové prádlo.

Po vytržení chloupku je pokožka ošetřena znovu tonikem, po té sprejem proti zarůstání chloupků a nakonec hydratačním mlékem se zklidňujícím tea tree olejem.

Jaké vosky používám?

Na veškeré citlivé partie, tzn.obličej, podpaží, třísla, horní linie bikin jsem zvolila práci se speciálním samostržným krémovým voskem LYCOJET DESERT ROSE. Je to gelový horký vosk se zklidňujícími účinky pouštní růže a heřmánku, který se nanáší na pokožku ošetřenou ochranným olejíčkem. Díky tomu se vosk přilepí pouze na chloupky a ne na pokožku a proto je odstranění chloupků šetrnější a pleť podrážděna jen minimálně a velice rychle se regeneruje..

 

Epilace v obličeji

Epilaci v obličeji je možné provést na jakékoli části, nejčastěji na horním rtu a bradě, ale provádí se i na tvářích, vlasové linii, linii krku, kolem uší (kotlety) Velice žádané je odstranění chloupků v nosních dírkách. Je to velice rychlé a samotné odstranění chloupků je záležitostí několika sekund a skutečně je prakticky bezbolestné.

Nejžádanější je pak modelace obočí. Klasické odstraňování pinzetou je poměrně zdlouhavé a bolestivé a navíc pinzetou Vám nikdy neodstraní velmi krátké chloupky ani ty velmi světloučké. Voskem Lycon jsou odstraněny všechny chloupky i ty téměř neviditelné. Proto Vám obočí zůstane upravené mnohem delší dobu. Ihned po epilaci se nanáší zklidňující sérum.

Tělová epilace

Epilace podpaží: folikuly chloupků v podpaží se obvykle nachází velmi hluboko pod kůží. Proto je vhodné, aby byly chloupky při odstraňování co nejdelší - minimálně 5mm. K epilaci podpaží používám stejný vosk jako na obličej, který je nejšetrnější tj. Lycon Lycojet

Epilace třísel: stejně jako podpaží, je tato partie velmi citlivá a proto i zde používám krémový vosk Lycojet. Chloupky doporučuji nechat dorůst také cca na 5 mm. Doporučuji Vám obléknout kalhotky, kterí Vás nebudou nikde škrtit a budou pohodlné. Rozhodně nedoporučuji krajkové prádlo, mohlo by pokožku po epilaci nepříjemně dráždit. Ve studiu jsou k dispozici jednorázové dámské kalhotky, které samozřejmě můžete během ošetření využít. 

Epilace nohou a rukou: je možná depilace celých končetin nebo jen části a provádí se vosky STRIP WAX. Budete-li chtít připojit citlivější partie např. nohy+třísla nebo paže+podpaží, upozorněte mne na to prosím při objednávání, protože potřebuji mít připravený i druhý typ vosku na citlivé partie.

Epilace zad, břicha, hrudníku: týká se především mužů, provádí se horkými vosky STRIP WAX

 

Brazilská epilace

Jedná se o epilaci v intimních partiích. 

Pravá Brazilská depilace znamená kompletní odstranění chloupků. V Evropě se pod pojmem brazilská depilace označuje i taková epilace, při které se v pubické oblasti ponechá ochlupení tvořící určitý tvar, nejčastěji v podobě nízkého proužku ( landing strip ) nebo trojúhelníku (triangle ).

Při Brazil Hollywod jsou pak chloupky odstraněny úplně.

Ve studiu je k dispozici Varianta normal Bikini, což je odstranění chloupků, které přesahují mimo hranice spodního prádla.

V případě verze Bikini tanga jsou chloupky odstraněny s vyšším přesahem a i v horní části zadních partií.

Nabízím epilaci v oblasti třísel a to pouze pro ženy.

Doporučení po epilaci

24-48 hod. po epilaci doporučuji se vyvarovat:

- horké koupeli, horké sprše, sauně

- soláriu

- aktivitám, kde se nadměrně potíte (cvičení)

- příliš upnutému prádlu

- nedělat 72hod.po epilaci peeling

- cca 10 dní po epilaci naopak doporučujeme provádět exfoliaci pokožky doporučenými přípravky a to 1-2x týdně až do další návštěvy v salonu. Zabráníte tak zarůstání chloupků.

 

Ceník epilace LYCON

 

 obočí ke kosmetice                                            110 Kč  
 obočí samostatně  190 Kč
 horní ret ke kosmetice
 150 Kč
 horní ret samostatně  200 Kč
 tváře  300 Kč
 brada ke kosmetice
 150 Kč
 brada samostatně  200 Kč
 nosní dírky  190 Kč
 obočí a barvení obočí samostatně  290 Kč
 obočí a horní ret  390 Kč
 celý obličej (obočí, ret, tváře, brada)  650 Kč
 podpaží  350 Kč
 lýtka  490 Kč
 stehna  550 Kč
 třísla  450 Kč
 tanga  720 Kč
 paže - předloktí
 390 Kč
 brazilská epilace
 1450 Kč