Jak rozproudit lymfu?

Nejúčinnější pasivní formou jsou ruční lymodrenáže. Ale i mimo ně si můžete lymfu aktivovat sami. 

1. Výborná je sauna. Nejenže velmi podpoří detoxikaci, ale při střídání sauny a ochlazování dochází k intenzivnímu prokrvení. Stejně tak funguje střídání teplé a studené sprchy. Kapiláry se střídavě teplem a chladem roztahují a stahují a dochází jakémusi pumpování v podkoží a tím k aktivaci lymfy.

2. Nemáte-li rádi saunu nebo studenou vodu, pak je vhodné podpořit mikrocirkulaci kartáčováním ve směru toku lymfy. Což je od prstů směrem k srdci.

Při pravidelném kartáčování velice brzy uvidíte zlepšení kvality vaší pokožky. Doporučuji používat přírodní kartáč nebo u mne můžete zakoupit marockou rukavici Kessa. Rukavička je utkaná z kozí vlny a surového hedvábí a používá se k masírování na sucho i na mokro. Efekt vyhlazené kůže je viditelný při prvním použití.

3. Nenoste pokud možno upnuté oblečení, které škrtí. Má sice okamžitý efekt, že vypadáte štíhleji, ale Váš lymfatický systém tím velmi trpí. Místo toho, aby mohl volně proudit, je ještě více omezován.

4. Dbejte na pitný režim. Pijte hlavně vodu.

5. A samozřejmě důležitý je pohyb. Často se mne ptáte, co a jak cvičit? Vyborná na rozproudění lymfy je jóga. Pokud Vás tato forma cvičení neoslovuje, nevadí. Stačí když zařadíte do svého programu ten nejpřirozenější pohyb... a to je chůze. K rozproudění lymfy by Vám mělo postačit 25 minut procházky ve svižném tempu. Správnou chůzí aktivujete nejdůležitější sběrné lymfatické uzliny. (podpaží, loketní jamky, třísla a podkolení jamky). 

6. Eliminujte toxiny, které dodáváte do těla zvenčí. (hormonální antikoncepce, kosmetika obsahující syntetické látky, průmyslově zpracované potraviny)

7. A hlavně...Mějte se rádi a máte-li nějaké kilo navíc, nestresujte se k vůli tomu.