Kosmetická séra

 

V tomto článku bych vám ráda vysvětlila, jak moc jsou séra v péči o pleť důležitá a proč byste na ně neměly zapomínat, chcete-li zlepšit stav své pleti.
 
Nejčastěji se setkávám s těmito otázkami: ,,Je lepší krém nebo sérum"? ,,Když použiju sérum, tak už si nemusím dávat krém"? 
- Tak nejprve vám povím, co to vlastně sérum je. Sérum je vlastně takový silný koktejl aktivních látek, které vám pomohou vyřešit specifické problémy s pletí, na které nestačí běžná péče. Sérum je nadstandartní péče a nenahrazuje základní péči. 
-  Séra obsahují aktivní látky v mnohonásobně vyšší koncentraci než krémy.
-  A co je nejdůležitější, aktivní látky v sérech jsou v nízké molekulární hmotnosti. To znamená, že proniknou mnohem hlouběji do pokožky. Obnova a regenerace pleti tak působí ve větší intenzitě a pleť může regenerovat až na buněčné úrovni.
Všechny byste měly doma mít tři produkty. Čistící mléko nebo gel, tonikum, krém. To je naprostý základ a ranní a večerní použití všech produktů by pro vás měl být samozřejmý rituál, stejně jako je čištění zubů.
- Kdy začít používat sérum? Když začnete pozorovat, že vám běžná péče nestačí. Zpravidla to bývá s přibývajícím věkem, protože se zpomaluje přirozená regenerace pleti. Poznáte to tak, že pleť přestává být pevná a pružná, začínají se vám dělat první vrásky, objevují se červené žilky. Pleť je stále dehydratovaná, přestože se pravidelně mažete krémem...
Jak sérum používat?
- Sérum nesmíte nikdy použít na nevyčištěnou pleť. Nejenom že tím zkomplikujete průnik aktivních látek do pleti, ale můžete si i nečistoty zanést hlouběji a zadělat si tak na větší problém.
- Po aplikaci séra, vždy musíte nanést krém. Krém má funkci ochrany a léčivé látky, které obsahuje sérum, uzamkne v pleti. Sérum společně s krémem znásobí účinky aktivních látek.
- Důležité je sérum používat pravidelně. Než uvidíte změnu, počítejte s tím, že to nějakou chvilku trvá a proto je důležité vytrvat. Výsledek sice není hned, ale je dlouhodobý.
- Jaké množství aplikovat? Opravdu stačí velmi malé množství. Jedná se o koncentrát, takže stačí na celý obličej 3-4 kapky, není potřeba více. Některé klientky mají ze začátku pocit, že na pleti nic necítí a dávají sérum znovu a znovu. To je ale zbytečné plýtvání. Sérum se velice rychle vstřebává a vy ho nemáte cítit na povrchu pleti, jeho úkol je působit v hlubších vrstvách. V případě sér je lepší dát méně, ale opravdu pravidelně. 

- Jaké sérum si vybrat?

 

Nejčastěji se budete setkávat s těmito  séry:

- Sérum hydratační.

Tato séra jsou vhodná pro všechny typy pleti a začít s používáním můžete klidně i ve 25ti letech. Základem hydratačních sér bývá kyselina hyaluronová. Cena těchto sér je ovlivněna velikostí molekul kyseliny hyaluronové. Levnější séra obsahují pouze velké molekuly a proto nebudou působit uvnitř pleti a bohužel vám nepřinesou trvalý efekt.

Sérum s kyselinou hyaluronovou od Pevonia Botanica obsahuje jednu z nejsilnější koncentrací kyseliny hyaluronové na trhu. Koupíte ZDE. Nezapomeňte použít kód na slevu 8% a dopravu zdarma. Váš KÓD JE 008

 

 

- Sérum vitamínové 

Komplex vitamínů ACDE v mandarinkovém oleji si zamilujete hned po prvním použití. Pleť je po něm hladká jako hedvábí. Toto sérum by nemělo chybět v koupelně žádné ženě, která má suchou pleť. 

Také pokud vaše pleť potřebuje vzpruhu, rychlou regeneraci, je vystresovaná a unavená, pak je sérum výborné jako noční regenereční péče.

Toto je jedno z nejžádanějších sér, pro své velice rychlé účinky i božskou vůni. A není divu, že i u mne v salonu jedno z nejoblíbenějších ošetření, je právě vitamínové.

Sérum koupíte ZDE . A nezapomeňte zadat slevový KÓD 008 se kterým dostanete slevu 8% a dopravu zdarma.

Kosmetické ošetření objednáte TADY

 

 

- Sérum s vitamínem C

Toto sérum je vynikající ochrana proti volným radikálům, protože vitamín C je velmi silný antioxidat. Pokud je Vaše pokožka vystavena stresu, modrému světlu, klimatizaci, tak pro Vás je vhodné toto sérum použít každé ráno před odchodem do práce. 

Nezbytné je toto sérum také pro kuřáky, protože nikotin ničí vitamín C v těle a pleť kuřáků proto mnohem rychleji stárne.

Sérum s vitamínem C je pro své zesvětlující a rozjasňující účinky vhodné pro pleť s pigmentovými skvrnami.

 

 

 

 

 

- Sklidňující sérum s propolisem

Toto sérum je velmi vhodné, máte-li citlivou pokožku. Můžete používat i pokd trpíte exemem. A protože propolis je přírodní antibiotikum, je vhodné i na zánětlivé procesy a akné.  Sérum krásně voní po levadnuli, která je také jednou z klidnících ingrediencí v tomtu séru.

 

 

- Sérum RS2 

Posilující růžové sérum s esencí gálské růže a zklidňujícími aktivními látkami pro okamžitý komfort pleti. Určeno pro křehkou, citlivou pleť, pro pleť s porachami mikrocirkulace jako jsou rozšířené žilky, kuperóza, rosacea.