Marocká hlína Ghassoul

Ghassoul je hornina šedé barvy,  jejíž naleziště se nachází na jediném místě v Maroku v oblasti Velkého Atlasu. Tento přírodní kámen byl považován za velké bohatství a mnoho staletí byl využíván nejen marockými ženami jako recept stálého mládí, ale i pro jeho léčebné účinky.

V současné době se stává součástí nejluxusnějších přírodních kosmetických prostředků a to díky jeho jedinečnému účinku v odstraňování pigmentových skvrn.

Dermatologové ho doporučují jako doplněk pro atopickou dermatitidu i lupénku. Zábaly jsou vhodné i pro alergiky a enzematiky

Název "Ghassoul " pochází z arabského slova "ghassala", které znamená "mýt". Hlína Ghassoul se proto používá i pro šetrné a při tom důkladné čištění obličeje, těla i vlasů.

Využití Ghassoul sahá až do 3.století. Například staří Římané využívali účinků Ghassoul k vylepšení různých kožních nemocí. Její domácí příprava je tradiční rituál, poctivě předávaný z generace na generaci a to až do dnešní doby. 

Ghassoul obsahuje velké množství minerálů, jako hořčík, železo, sodík, zinek, fosfor a draslík, které mají velmi prospěšné léčivé a očišťující účinky na kůži. 
Hlína Ghassoul je velmi účinná proti akné – čistí a stahuje póry. Je hypoalergenní a vhodná pro všechny typy pleti. Díky své neutrální pH, zachovává pokožku hladkou a vyrovnanou. Doporučuje se používat u pokožky suché, oslabené, citlivé a problematické, stejně jako pro šetrné mytí kojenců a dětí. Po smíchání s teplou vodou se používá pro šetrné čištění obličeje. Jako čistící pleťová maska se používá při problémech s ucpáváním pórů a nadměrnou tvorbou mazu. Změkčuje pokožku, snižuje tvorbu mazu, regenerují pokožku tím, že odstraňuje mrtvé buňky, normalizuje a vyrovnává pokožku při zachování přirozeného pH kůže.