O mušlích

Několik zajímavostí o mušlích, které se používají jako masážní nástroj u fidžijských terapií.

Používáme přírodní mušle nazývané Luciny tygrované (Codakia tygerina). Tyto krásné lastury se vyskytují na ostrovech v jižním Pacifiku, speciálně v oblasti Filipín.

Primárně byly sbírány jako hlavní zdroj obživy místních obyvatel a prázdné lastury byly vyřazovány jako odpad. 

Kalifornská společnost Spa Revolutions, která se zabývá novými technologiemi pro světová wellness centra, přišla na způsob, jak tento odpad recyklovat do podoby ekologického, ryze přírodního krásného masážního nástroje.

Mušle jsou ručně sbírány místními domorodci, kteří je třídí dle velikosti a po té je velmi pečlivě opracovávají, vybrušují a leští do vysokého lesku. Masážní  mušli tvoří dvě k sobě slepené misky. V jedné z nich je vyvrtán otvor, kterým se vkládá náplň, která je tvořena směsí minerálů a sušených mořských řas. Do lastury se pak nalije gel, který je tvořen slanou vodou a eterickými oleji. Tato kombinace vytvoří chemickou reakci, díky níž se lastura sama okamžitě zahřeje a drží teplo po celou dobu masáže. Směs je zcela přírodní a biologicky odbouratelná.

Samoohřívací technologie působí dlouhodobě a mušle si tak udrží příjemnou horkost po celou dobu terapie. Hladký, tvrdý povrch působí na pokožce velmi příjemně a luxusně.

Navíc když se mušle zahřívají, produkují ionty vápníku, které se během masáže přenáší přímo do kůže klienta.
Ve spojení s přírodními oleji tak nastávají regenerační procesy, kůže má pevnější a zdravější vzhled, teplo odbourává svalovou únavu a nastává fyzická i psychická regenerace.

 

Anatomie mušle navíc umožňuje pracovat velmi důkladně.

- Část mušle zvaná plášť se využívá k plošným tahům, jejichž cílem je svaly prohřát. Působí především na lymfatický povrchový systém.

- Vrchol na hřebenu mušle je vynikající nástroj pro hlubokou masáž a akupresuru.

- Okraj mušle umožňuje pracovat na malých plochách a úzkých místech, například mezi prsty.

Mušle po celou dobu hřejí a nepotřebují žádnou další stimulaci, proto je masáž s teplými mušlemi mnohem plynulejší a důkladnější.

Pro srovnání, abychom dosáhli stejného účinku prohřátí s lávovými kameny, potřebovali bychom jich 48.