Proč Lycon?

 

Protože jsem se rozhodla, že udělám maximum proto, aby všechny typy procedur, které nabízím, byly pokud možno pro Vás klienty co nejpříjemnější a nejkomfortnější.

Sama jsem si předtím osobně vyzkoušela téměř všechny typy epilací i depilací.

- Depilace žiletkou...nemusím asi popisovat, to známe všichni. Již několik hodin po oholení rostou nové chloupky a tvoří se drsné strniště. Občas se stane nehoda a řízneme se. Rozhodně nelze aplikovat na obličej. Nové chlouky jsou silnější a silnější. Zkrátka k dokonalosti to má daleko.

- Epilace pomocí samozahřívacích pásků. Jedná se o pásky na kterých je nanesený vosk. Ty se zahřejí třením v dlaních, přiloží a strhnou. Je to velmi bolestivé, protože vosk se takto zahřeje jen natolik, aby se přilepil na pokožku, ale ne dostatečně, aby uvolnil kořínek. Pokožka zůstává velmi dlouho zarudlá a citlivá a navíc na pokožce zůstavají zbytky vosku, které lepí a Vy je musíte pracně odstraňovat.

- Epilace IPL... ano tzv. ,,bezbolestná epilace"... I tu jsem absolvovala. Zakoupila jsem si 6 ošetření, abych si mohla nechat odstranit skutečně všechny chloupky, tak jak budou postupně dorůstat. Rozhodně nebylo bezbolestné, naopak bolelo to příšerně a každé následující bylo horší. Absolvovala jsem nakonec pouze tři sezení, protože další už bych nedala. Je to asi pět let let zpátky. První tři roky chloupky stejně dorůstaly, ale pravda, že mnohem slabší, světlejší a pomaleji. Dnes po pěti letech už rostou zase normálně. Za cenu zákroku, bych měla pěknou dovolenou u moře. Za mne vyhozené peníze...

- Epilace epilačním strojkem. I tenhle ,, zázrak" jsem si pořídila. Ano, chloupky to vytrhá, ale chudák pokožka. No není se co divit, když depilační strojky vyrábí firmy, které dodávají sice skvělé spotřebiče do kuchyně, vysavače, nářadí atd. , ale které bohužel o pokožce vědí velký kulový. Navíc chloupky pak často zarůstají. Epilace v mém případě probíhala vždy na několik etap, protože najednou se to prostě nedalo. Navíc nikdo nesměl být doma, hlavně né děti, jelikož jsem u toho dost sprostě nadávala, aby se to vůbec dalo zvládnout. Utěšovala jsem se samozřejmě typickým blábolem ,,pro krásu se musí trpět". Strojek letěl nakonec do popelnice.

- Epilace klasickým voskem v rolonech. Bohužel u tohoto postupu je bolestivé nejen strhávání, ale i aplikace vosku, který přilne nejen na chloupek, ale i na pokožku. Nešetrně je tak společně s chloupky stržena i vrstva epidermis. 

- Epilace cukrovou pastou. U někoho oblíbená, mě osobně to není příjemné, vadí mi jak to lepí a po epilaci cukrovou pastou si připadám strašně upatlaná.

Výše uvedený seznam epilací jsem si sama vyzkoušela a popisuji, jak na mne působily. Někomu samozřejmě mohou vyhovovat.

Mně se nelíbil ani jeden postup a to je důvod proč jsem se rozhodla pracovat s LYCONEM.

Práce s ním je naprosto odlišná, čistá, komfortní. Pokožka je dokonale hladká, způsob aplikace vosku je příjemný a samotné strhávání je velmi šetrné.

Jak je to možné?

- vosk se nanáší na olejem ošetřenou pokožku, díky tomu se vosk nepřilepí na kůži, ale jen na chloupek

- vosk se nanáší teplý, to způsobí, že vlasový folikul se uvolní a chloupek je snáz vytržen a vytržení méně bolí

- směs je tvořena přírodní směsí ... včelím voskem, pryskyřicí a aromatickými oleji, které mají zklidňující účinky (levandule, azulen, heřmánek, růže atd)

- metoda je šetrná i pro citlivou pokožku a epilaci mohou podstupovat i ženy v pokoročilém těhotenství

- na rozdíl od klasických vosků nebo cukrové pasty lze odstranit chloupky již od délky 1 mm

- díky krémové struktuře vosku se obali voskem celý chloupek, proto se při strhnutí nepřetrhne

- vosk nezpůsobuje lepivý pocit na pokožce