Rady jak pečovat o pleť

Každý kosmetický produkt má v ošetření pleti své nezastupitelné místo a zde naleznete základní výčet produktů a jak je používat.

 

Často se setkávám s tím, že klientky dělají v péči o pleť mnoho chyb. Používají přípravky, které na jejich pleť nejsou vhodné, chybují ve způsobech používání, experimentují, kombinují velké množství značek. Nejčastější chybou je, že si ženy myslí, že pokud se nelíčí, nepoužívají makeup, jejich pleť nepotřebuje čistit.

ČIŠTĚNÍ PLETI JE NAPROSTÝ ZÁKLAD - VŽDY A ZA KAŽDÝCH OKOLNOSTÍ

1. Jako první použijte pleťové mléko, čistící gel nebo pěnu.(ráda poradím dle potřeb vaší pleti)

Nanášejte malé množství na zvlhčenou pleť a prsty několik sekund jemně masírujte. Nepoužívejte vatové tamponky. Opláchněte vlažnou vodou.

2. Jako druhý krok použijte tonikum, pleťovou vodu nebo hydrolát.

Naneste je na vatový tampon a jemně čistěte od středu obličeje do stran.

Tonikum reguluje pH, hydratuje, zklidňuje, stahuje póry a pomáhá dalším přípravkům lépe fungovat a prostoupit hlouběji. Často ho nesprávně používáme jako čistící přípravek. Pleťová voda nebo tonikum, ale samotnému čištění nestačí.

Pokud vám na tamponku zůstávají nečistoty. Celý postup ještě jednou zopakujte pro preciznější vyčištění.

Tyto produkty je potřeba používat vždy každé ráno a večer. Za celý den se nám na pleti usazuje velké množství nečistot - make-up, pot, prach, nečistoty z ovzduší apod.. V noci pleť detoxikuje, potíme se, spíme v peřinách, kde se množí roztoči apod.

Pokud pleť správně nevyčistíte, tak další produkty jako sérum nebo krém nemohou správně působit. Naopak v kombinaci s nečistotami vám mohou podráždit pleť a nebudou účinné.

 

3. Dalším čistícím produktem je odličovač na oči a oční okolí.

Hodně žen odličuje oči buď micelární vodou, pleťovou vodou nebo pleťovým mlékem. Speciální oční odličovače jsou oproti ostatním čističům daleko šetrnější, nedráždí oči a oční okolí.

4. Micelární voda

Setkala jsem se velkým množstvím zákaznic, které používaly micelární vodu, ale jejich pleť nebyla v dobré kondici. Víte proč? Micelární vody obsahují micely - složky/tenzidy, které na sebe nabalují velké množství nečistot. Tyto micely jsou velmi agresivní a komě nečistot vám z pleti odstraní i přirozený ochranný film. Při dlouhodobém používání se pleť stane citlivá, podrážděná, začervenalá, objevuje se pocit pnutí a pálení, ucpávají se póry, vytvoří se ekzém, mohou popraskat žilky apod..

Použití micelární vody omezte opravdu jen na nezbytné minimum. Pokud ji použijete, musíte ji vždy smýt a použít opět tonikum. Pokud to neuděláte, agresivní micely vám zůstanou na pleti celý den.

5. Sérum

Zjednodušeně řečeno obsahuje vždy nejvyšší koncentrace účinných látek na nosičích s nízkou molekulární hmotností, tzn. že se dostávají co možná nejhlouběji do pleti. Jsou nenahraditelná v případě, že chcete VIDITELNĚ A INTENZIVNĚ změnit (zlepšit) stav pleti. Při pravidelném používání sice efekt není vidět okamžitě, ale je DLOUHODOBÝ. Sérum používáme vždy pod krém.

 

6. Krémy

Jsou v péči o pleť naprosto nezbytné, ale je třeba si uvědomit, že slouží přes den především jako OCHRANA pleti a působí víceméně pouze povrchově. V kombinaci se sérem se umocňuje jejich účinnost. Krém používejte dvakrát denně nebo dle potřeby a vždy ho aplikujte na sérum.

7. MaskyJsou skvělé jako extra dávky výživy a obsahují vyšší podíl účinných látek než krémy. Jejich efekt je OKAMŽITÝ, ale KRÁTKODOBÝ. Doporučuji masku použít alespoň dvakrát týdně.