Viscerální masáž břicha

Při masáži břicha ve skutečnosti pracujeme s energetickými proudy pěti hlavních systémů těla: 

1) cévních
2) lymfatických
3) nervových
4) šlacho-svalových
5) meridiánech

Masáž břicha je doporučována pro následující poruchy v těle:

• Čistí tělo od toxických látek a negativních emocí
• Chronická zácpa, poruchy trávení
• Kožní onemocnění, onemocnění dýchacích cest
• Nemoci ucha, krku, nosu, bolesti hlavy
• Ovlivňuje lymfatický systém břicha
• Pomáhá lidem s nadváhou, pomáhá při formováni postavy
• Zlepšuje krevní oběh
• Reguluje práci kardiovaskulárního systému
• Normalizuje menstruační cyklus, výkonnostní reprodukční systémy obecně, včetně funkce pro plodnost

Stovky let staré tradice různých národů mají ve své historii různé masážní metody, které jsou předávány z generace na generaci. Masáž břicha není výjimkou.
Například, cílem čínské masáže – osvobodit břicho od „zlých větrů“, k tomuto termínu v čínské medicíně podléhají všechny stavy napětí, energetických blokád a toxických problému, které mají tendenci se hromadit v břišní dutině – jako reakce na stresové situace.

V tibetské masáži břicha je velká pozornost věnována výběru olejů: horkých, teplých, nebo studených v závislosti na konstituci a zdravotního stavu klienta. Ve většině případů jsou samozřejmě preferovány horké nebo teplé oleje. Při masáži se používá série pohybů a technik, které uvolňují břišní svaly a umožňují masérovi proniknout po určité době bezbolestně do jater, ledvin a dokonce do svalů lemujících vnitřní povrch pánve, což je velmi důležité pro problémy v gynekologii a urologii.

Francouzský osteopat Jean-Pierre Barral vytvořil vlastní metodu – viscerální masáž vnitřních orgánů, kde je pozorován pohyb orgánů v komplexu díky jemné vibraci samotného orgánu – ledviny, játra, dvanácterník, slezina, žlučník a močový měchýř. Jak dirigent řídí orchestr , tak manuální terapeut poslouchá každý orgán odděleně a pomocí rukou obnovuje jemné vibrace orgánů.

Rusky profesor A. Ogulov vyvinul vlastní techniku – metodu na základě staroslovanské masáže vnitřních orgánů. V každém nemocném orgánu dochází k oslabení nervových vláken a spasmu cév. Výsledkem je nedostatečný příjem kyslíku, živin, žilní a lymfatická stagnace, slabý odliv metabolických produktů a vývoj patogenní mikroflóry.

Masáž břicha umožňuje eliminovat žilní a lymfatickou stagnaci, vede k normalizaci funkcí těchto orgánů a obnovení organismu jako celku bez použití nebo s použitím léků v malých množstvích.